fbpx

Välisjuhid Eesti ettevõtteis

Tele2 tegevjuhi Chris Robbinsi sõnul tulevad kultuurierinevustega kõige paremini toime organisatsioonid, mille aluseks on kindlad väärtused. Milline on siin Eesti tugevus ja kuidas näevad meie ärikeskkonda ja -mentaliteeti Soome, Hiina ja Kanada tippjuhid, selgub Lennart Käämeri artiklist.

 Chris Robbins on töötanud kaheksas riigis ja tegutsenud 13 turul, puutudes seega kokku väga erinevate inimestega. Kahtlemata on kultuurierinevusi, millest ei ole võimalik mööda vaadata. Nendest tuleb lihtsalt teadlik olla. „Samas on inimesed rohkem sarnased kui erinevad. Ma lihtsalt pean nii uskuma, vastasel juhul mul poleks seda tööd,“ naljatles aasta eest Tele2 juhtima asunud Kanada päritolu Robbins.

Kui meeskonna juhtimisel keskenduda sarnasustele, on kõik võimalik. Tuleb vaid kanda põhiasjad riigist riiki ja need vastavalt kohandada. Selle ilmestamiseks rääkis Robbins loo oma sõbrast ja mentorist, kes usub veendunult väärtuspõhistesse organisatsioonidesse.

„Ta on seda põhimõtet rakendanud Uus-Meremaal, Austraalias, Lääne-Euroopas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt