fbpx

Riigipiirideta juhtimine

Juhtimine ei tunne riigipiire, reeglina kehtivad kõikjal samad üldpõhimõtted. Probleemid on aga erinevad, nii et igal konkreetsel puhul tuleks need üles leida, et nende lahendamisele keskenduda. Näiteks Eesti juhid, kes asuvad tööle mõnes välisriigis, võivad seista silmitsi teistsuguste probleemidega kui välismaalt siinsete ettevõtete etteotsa tulnud juhid, eraldi teema on veel rahvusvaheliste tiimide juhtimine. Kõikidest nendest variantidest on juttu selles Directoris.

Kaanelugu on Euroopa Liidu IT-agentuuri juhist Krum Garkovist. Ta juhib Tallinnast mitmes riigis paikevaid tiime ja ütleb, et tema arvates on rahvusvaheliste tiimide põhiline viga läbipaistvuse puudumine.

Lauri Tabur annab oma kogemuste põhjal nõu juhtidele, keda ootab ees töö välismaal. Esimese asjana soovitab ta otsida üles sealsed eestlased ja nende käest kohaliku kultuuri ülevaade saada.

Mitmest rahvusest koosnevate meeskondade efektiivsuse määrab Aku Soraineni hinnangul 90% ulatuses inimeste isiklik sobivus. Tõnis Haldna Hekotekist peab aga keelt peamiseks tõrkekohaks,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt