fbpx

Külmalt maabumise kunst

Rahvusvaheline mees Lauri Tabur annab oma rikkalike kogemuste najal mõned head soovitused, kuidas võõras kultuuriruumis hakkama saada.

Tammsaare on ligi sada aastat tagasi kirja pannud sõnad, et paljas oskus ja teadmised ei tähenda veel kultuuri. Rahvusvahelisele turule sisenemise üks keerulisemaid punkte ongi lisaks turu eripäradele mõista ka nende inimeste kultuuri, kellega me kohapeal koos töötame ja kellest me seal suuresti tegelikult sõltume.

Sisenedes mõnda teise, tundmatusse keele- ja mõttemaailma, on üsna raske saada kohalikele tõsiselt võetavaks partneriks, kui me ei mõista nende kombeid, traditsioone ja harjumusi. Alati ei anta meile ka aega ega võimalust alustuseks lihtsalt tähelepanelikult kuulata, jälgida ja vaadata, mis on ju esimene soovitus võõras kultuuris kohanemiseks.

Esimene ja tõenäoliselt lihtsaim soovitus on leida üles eestlased, kohalikud rahvuskaaslased ja saada nende käest esimene sissevaade kohalikku kultuuri ja eripäradesse. Minge nendega koos õhtust sööma, rüübake klaas kohalikku veini või teed ning kuulake,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt