fbpx

Professor Hitch: mulle meeldib, kui õpilaste silmad löövad loengus särama

Professor Michael William Hitch (Foto: TalTechi geoloogia instituut)

Geoloogiat kunstiks ja mäendust kõrgtehnoloogiliseks tööstuseks pidav Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi professor Michael William Hitch (56) on oma missiooniks võtnud noorte harimise. Hiinas, Peruus, Lesothos, Venemaal ja Mongoolias kaevandusi avanud meest on töö geoloogi ja kaevanduste juhina viinud 190 riiki. Seejärel tegi ta kannapöörde, jäädes 42-aastaselt pensionile ja pühenduses akadeemilisele karjäärile. Inseneeria uurib, mis tõi Kanadast pärit mehe Eestisse.

Miks valisite geoloogi elukutse?

Pärast keskkooli läksin sõjaväkke ja kui see läbi sai, mõtlesime sõbraga minna Alaskale, kus olid käimas ehitusprojektid. Mõtlesime, et hakkame seal tee-ehitajateks. Mulle on alati meeldinud olla vabas õhus, käia matkamas, jahil ja kalal. Tee-ehitajateks me küll ei saanud, kuid läksin töö kõrvalt riigi rahastatud maavarade otsija kursusele. Maavarade otsija on see üksildane tegelane, kellel on pikk habe, naljakas mütsilodu, seljakott ja haamer ning kes otsib metsast huvitavaid kive – geoloogilise uurimistöö esimene tase.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt