fbpx

Organisatsioonikultuur(itus) ehk kuidas tohterdada põdurake elule

Millest saab alguse ebaterve organisatsioonikultuur ja kuidas seda tohterdada, räägib HCD Services omanik Katri Delimoge.

Ja seal see vaikselt hinge vaakuv organisatsioon siis veel vaevaliselt hingitseb: kasv on ammuilma asendunud igapäevase olmevõitlusega, töötajates on maad võtnud kui-saaks-siit-vaid-minema-mentaliteet, produktiivsus on langenud külmadesse miinuskraadidesse ning kõige aluseks olev miks-kuidas-mida-millal on arusaamatu ja muutunud lausa ebaoluliseks. Mis on sellele põdurakesele antav diagnoos? Ilmselgelt ei kannata organisatsioon kevadise kahepäevase külmetuse käes, vaid seda närib hoopiski tõsisem haigus – organisatsioonikultuuritus.

 

Kala ju mädaneb ikka peast!

Kultuur on organisatsiooni nägu ja hing, selle väärtuste ja aktsepteeritud käitumismustrite kooslus. Just seetõttu ei ole põdura organisatsioonikultuuri põhjused mitte ärilist (st kehvad numbrilised näitajad, igav toode vms), vaid just käitumismaneeride ning kaheldavate või lausa olematute väärtuste laadi.

Usaldus on iga toimiva koostöö alus ja kui kalapea (ettevõtte juhtkond) mädaneb (juhtkonna vastu puudub usaldus),

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt