fbpx

Organisatsioonikultuurist pääsu pole

Kultuur on üks neist põhialustest, mis määrab ettevõtte edukuse. Sellest on kirjutatud ja räägitud juba aastakümneid, aga elu näitab, et seda tuleb ikka ja jälle teadvustada.

Mul oli alles hiljuti juhus, kus ettevõtet külastades tuli meil juttu ka organisatsioonikultuurist. Mulle öeldi, et kuna ettevõttes on vaid kümmekond töötajat, siis ei saa seal otseselt kultuurist rääkida. Kardetavasti on samal arvamusel olevaid ettevõtteid veel. Ent tõsi on see, et tõekspidamised, käitumisviis, väärtused ja hoiakud (aga just nendest organisatsioonikultuur ju koosneb) kujunevad välja kõikides, ka kõige väiksemates asutustes. Kui juht sellele teemale tähelepanu ei pööra, siis kujuneb organisatsioonikultuur ise välja ja see ei pruugi olla sugugi niisugune, mis juhile meeldiks või ettevõtte arengule kaasa aitaks. Soovitan seega juhil kõigi muude ülesannete kõrval organisatsioonikultuuri mitte ära unustada, sest muidu võib kogu ülejäänud töö kasutuks osutuda.

Seekord ongi organisatsioonikultuur peateemaks. Muidugi on sellel väga palju tahke ja kõigest ühes ajakirjas juttu teha ei jõua,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt