fbpx

Hiina pilvelõhkujat ehib ligi 110-meetrine juga

Vesi voolab mööda hotelli Liebian International Plaza klaasfassaadi (Foto: Scanpix)

Hiinas Guiyangis asub 108 meetri kõrgune tehisjuga, mille puhul vesi voolab mööda Liebian International Plaza klaasfassaadi.

Inimkätega loodud juga asub Edela-Hiinas Guizhou provintsis, olles üks suurimaid tehisjugasid maailmas ja kõrgeim inimkätega hoonesse ehitatud juga. See on ligi kolm meetrit kõrgem, kui eelmine rekordiomanik ehk Rio de Janeiros asuv Solar City Tower.

Vaatemängu loomiseks kasutatakse maa-alusesse reservuaari kogutud vihmavett, mida pumpavad ringi neli 185-kilovatist pumpa.

Tehisjuga valmis 2016. aastal, kuid eelmise aastal juulini oli seda tööle pandud vaid kuuel korral. Näiteks 22. juulil 2018 lülitati see pooleks tunniks sisse Guiyangi rahvusvahelise maratoni auks. Joa n-ö ettevalmistus demonstratsiooniks võtab aega kaks tundi.

Vetemöllu tööshoidmine ühe tunnikese jagu tähendab hotellile täiendavat 120-dollarilist elektriarvet. Kui see töötaks iga päev terve aasta jooksul, läheks silmailu maksma ligi miljon dollarit. Nii lülitataksegi juga tööle üksnes erilisteks juhtudeks ja siis ka vaid 10–20 minutiks.

Inimkätega loodud juga Hiinas asuva Liebian International Plaza hotelli fassaadil (Foto: Scanpix)

Ehitustööd Liebian International Plazas, mis on 121 meetrit kõrge, jätkuvad. Kui pilvelõhkuja saab lõpuks valmis, kolivad sinna lukshotell, kaubanduskeskus ja bürooruumid.

Guizhou on kiiresti arenev piirkond, kus on mitmeid pooleliolevaid hiigelprojekte. Uudisteagentuuri CNN andmetel asub provintsis maailma kõrgeim sild ja planeedi suurim raadioteleskoop. Mullu suvel kirjutasid Guizhou ametnikud alla Hiina esimesele hypeloop-lepingule.

Allikad: Dezeen.com/ cnn.com/scmp.com/ bdcnetwork.com

 

 

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt