fbpx

Elektroonikatööstus kui tööstussektori kasvumootor

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht Arno Kolk

Käimasolev neljas tööstusrevolutsioon seab nii riigid kui firmad uude olukorda, paigutades need mõnes mõttes suisa ühele joonele, kust Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul tuleb kas muutustega kaasa minna või võtta risk ning maha jääda.

Elektroonika on sarnaselt infotehnoloogiaga tunginud kõikidesse sektoritesse. „Meil on täna hea võimalus kasutada kodumaist elektroonika- ja IT-alast kompetentsi kõigi teiste sektorite kaasajastamiseks ja digitaliseerimiseks – seda nii tarkade toodete loomisel kui tootmise ja andmekogumise moderniseerimisel.” Lisaks mõjutab elektroonikatööstuse edasist kasvu 5G buum, mis vajab suurt hulka uusi sideseadmeid ja annab sektori kasvule hoogu.

Mõjukad maailmatrendid

Kõik globaalsed arengud aga ei mõjuta sektorit positiivselt. Leppeta Brexiti järellaine jõuab ka meie majandusse, millest ei jää puutumata elektroonikatööstus. Kolk lisab, et palju Eesti toodangut liigub Ühendkuningriigi turule või sealsetesse tarneahelatesse nii otse kui ka läbi Soome või Rootsi.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt