fbpx

Aasta betoonehitis 2018 on EKA uus õppehoone

 

Eesti Kunstiakadeemia Põhja puiestee ja Kotzebue nurgal. (Foto: Tõnu Tunnel / meediamaterjalid)

Aasta betoonehitis 2018 on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uus õppehoone, mis asub Kalamajas Kotzebue ja Põhja puiestee nurgal.

Aastal 1932 valminud vanima osa arhitekt on Eugen Habermann. Läbi aegade on selles asunud vabrikud Rauaniit, Punane Koit ja Suva. 2018. aasta augustis sai sellest EKA uus õppehoone.

Žürii kommentaaride järgi on tegemist uue betoonhoone ja vanade betoonhoonete arhitektuurselt sobivalt seotud funktsionaalse liitumisega. „Hoones on esindatud sõjaeelse Eesti Vabariigi aegsed betoonkonstruktsioonid, nõukogudeaegsed tööstushoone ja administratiivhoone monteeritavad raudbetoonkarkassid ning tänapäevane uusehituse osa. Betoonpinnad on jäetud võimalikult suures ulatuses vaadeldavateks ilma katva viimistluseta.”

Preemiavääriliseks tunnistatud õppehoone arhitektuurilise lahenduse tegi Kuu OÜ, konstruktorid olid insneribüroost Printsiip OÜ ja sisearhitektid firmast Pink OÜ. Ehitaja Astlanda Ehitus OÜ, betoonitöid teostas Maru Betoonitööd OÜ, betoon tuli Betoonimeister AS-st, betoontooteid tegid Framm AS ja Paneelivabrik OÜ.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt