fbpx

Eduka arutelu tagab ettevalmistus

 Arutelu juhtimisel ja selle ettevalmistamise protsessis on mõned nipid, mis kohtumise edule kaasa aitavad. SpeakSmarti koolitaja Marleen Pedjasaar kirjeldab lähemalt.

Olen koolitustel palunud inimestel kokku arvutada, kui palju maksab üks koosolek. Arvutamise viise on mitmeid: sõltuvalt inimese põhjalikkusest või (hiljutisest) kogemusest mõeldakse, kas ja kui palju pidi maksma ruumide ja suupistete eest ja kui palju kulus osalejatel transpordile. Peamine kulu aga seisneb mõistagi koosolekul osalevate inimeste töötasudes – lihtne viis koosoleku maksumus välja arvutada on korrutada iga osaleja tunnitasu koosoleku kestvusega ning liita siis tulemused kokku. Pärast taolist mõtteharjutust on alati keegi, kes ütleb (sageli väikese pahameelenoodiga hääles), et koosolek pole ju ainult kulu; et ühine kohtumine aitab töös suure sammu edasi astuda. See on tõsi – kas koosolek või muu arutelu lõpeb n-ö kasumis või kahjumis, sõltub aga sellest, kui põhjalikult on kohtumine ettevalmistatud ja kui oskuslik on arutelujuht.

 

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt