fbpx

Kodumaised kratid kui Eesti tuleviku kujundajad

Kratt ehk tehisintellekti rakendus on kujunemas loomulikuks nähtamatuks osaks meie elus. Kas Eestil on võimalus saada esimeseks riigiks maailmas, mis hakkab otseselt tehisintellekti reguleerima?

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja Riigikantselei eestvedamisel käib juba suvest saadik koos ekspertrühm, mis toimetab aktiivselt krattide projekti kallal ning analüüsib ja edendab tehisintellekti ehk krattide kasutuselevõttu ja selleks sobivat keskkonda Eestis.

IKT-asekantsleri Siim Sikkuti sõnul on ekspertrühma eesmärk töötada selle aasta maiks välja konkreetsed ettepanekud, kuidas krattidest enim kasu oleks ja kuidas nende kasutuselevõttu toetada. Tänaseks on valmis meetmete vaheraport, mida avaliku ja erasektori ekspertide ning praktikutega koostöös analüüsitakse ja täiendatakse, et enne suve vastav lõppraport avalikustada.

Sikkuti kinnitusel on kratid täna kasutusel paljudes Eesti ettevõtetes ja avalikus sektoris, pakkudes võimalust majanduse tootlikkuse ja riigi toimimise parandamiseks. „Krattide suurimad kasutegurid on kindlasti valdkondades, kus efektiivsuse võimalused on kõige suuremad, sest ennekõike lahendavad kratid tootlikkuse probleemi – olgu see tervishoiu,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt