fbpx

Meybaum: keemiatööstus vajab riiklikku perspektiivset arendamist

Eesti Keemiatööstuse Liidu tegevdirektor Hallar Meybaum (Foto: Ants Vill)

„Meie keemiatööstuses on vahepealsed langusaastad läbi saanud, tootmine on pööranud tõusuteele,“ kinnitab Eesti Keemiatööstuse Liidu (EKTL) tegevdirektor Hallar Meybaum. Küll aga on tootmissektoris probleemiks uute investeeringute vähesus, samuti tuntakse muret majanduskeskkonna võimalike muutuste ees. Valdkonna arengut takistavad muu hulgas suur bürokraatia ja riikliku perspektiivse vaate puudumine. Küsis Ants Vill.

Missugune on EKTL-i ettevõtete praegune olukord?

Kolm aastat kestnud langus lõppes ülemöödunud aastaga, nüüd on olnud kaks tõusuaastat. Samas – üha rohkem räägitakse majanduse jahtumisest, võimalikust uuest kriisist. 2009. aasta talvel panid meil värvitööstused osaliselt oma tehased kinni – nõudlust ei olnud, ehitus oli kriisis. Põlevkiviõlitööstus seljatas alles hiljuti madala naftahinna tõttu tekkinud tõsise kriisi. Niisiis – ma ei oska praegu ennustada, mis meid ees ootab. Täna, jah, on kõik hästi.

Võib muidugi mainida tooraine kättesaadavuse kahanemist,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt