fbpx

Innovatsioon ja keskkonnasääst kui VKG prioriteedid

VKG tootmisterritoorium (Foto: Kaupo Kalda / VKG)

„Maailmas ei ole teist sellist ettevõtet, kus põlevkivitootmise väärtusahel oleks nii pikk ja kus peenkeemia oleks ärimudeli niivõrd orgaaniline osa nagu Viru Keemia Grupis,“ kinnitab VKG juhatuse aseesimees Meelis Eldermann. „See on meie konkurentsieelis, aga me ei tohiks sellega rahulduda. Võimalusi tootearenduseks on veel väga palju.“

Kui mahult moodustab lõviosa VKG toodangust põlevkiviõli, mida kasutatakse laevakütuste lisandina, siis püütakse maksimaalselt ära kasutada ka tootmisprotsessis tekkiv soojus, gaasilised ühendid ja jäätmed. Toodetakse nii bituumenit, koksi, fenooli ja fenoolitooteid, vaikusid kui ka peenkeemia valdkonda kuuluvaid aineid. Nii võib leida VKG-s toodetud aineid muuhulgas juuksevärvides, rehvides, elektroonikaseadmetes kui ka asfaldis.

„On selge, et kui tahad oma sektoris edukas olla, pead tegelema tootearendusega, otsima uusi turge ja koostööpartnereid. Innovatsioon tagab konkurentsivõime ja turueelised,“ kinnitab Eldermann.

Kuid keemiatoodete turul on maailma mastaabis nii väikse ettevõtte jaoks nagu VKG ohtralt tõrkeid,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt