fbpx

Shanghai lähistele kerkis maailma esimene maa-alune hotell

Hotell InterContinental Shanghai Wonderland (Foto: SIPA/Scanpix)

Hiinas Shanghai lähistel asuvasse mahajäetud karjääri ehitati maailma esimene maa-alune hotell InterContinental Shanghai Wonderland, mille ehitustööd kestsid ligi viis aastat. „Maapinnast 88 meetrit allpool asuv luksushotell läks maksma 288 miljonit dollarit. Ideest valmimiseni kulus 12 aastat,“ edastas Euronews.

Ehitis on projekteeritud ja ehitatud nii, et see peab vastu maavärinale magnituudiga 9. Võimaliku tulekahju likvideerimiseks on kompleksis kaks tuletõrjelifti. Lisaks on seal kuus võimsat pumpa, mis pannakse tööle, kui vihmaperioodil tekib üleujutus.

Hoone on 18-korruseline, millest kaks alumist asuvad veepinnast allpool. Hotelli rajamisel ei unustatud ka jätkusuutlikkust – seal kasutatakse omatoodetud geotermaal- ja päikeseenergiat.

„Esimest korda arhitektuuri ajaloos muutub mahajäetud karjäär imeliseks maa-aluseks hotelliks,“ rääkis uudisteagentuurile Xinhua hotelli peaarhitekt, inglane Martin Jochman. „See oli unikaalne võimalus, mis andis mulle mitmeid tõeliselt huvitavad ideid linna ja looduse omavaheliste suhete ümberkujundamiseks.“

Karjäär,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt