fbpx

Milano motomessil võidutsesid e-rattad

Motomessi eksponaat (Kõik fotod: Gerli Ramler)

Euroopa suurimal mootorrattamessil Milanos oli põhitähelepanu elektrilistel kaherattalistel. Kümned tuhanded külastajad ummistasid messikeskuses 280 000 m² suuruse väljapanekuala, et viia end kurssi maailma suurimate tsiklitootjate uusimate mudelite ning keskkonnasõbralike e-ratastega. Kirjutab Gerli Ramler.

Suurematest mootorrattatootjatest esitlesid uusimaid mudeleid Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Harley Davidson, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Triumph ja Yamaha. Põhja- ja Lääne-Euroopast tulnud külastajate jaoks olid aga põnevamad väiksemate tootjate kaherattalised, mida naljalt mujal ei näe. Esitletud olid näiteks retrohõnguliste rataste tootja Hiina ChangJiang, klassikalise välimusega tsikleid valmistavad Mashi ja Archive ning Türgi mopeedifirma Volta.

Legendaarne Vespa esitles oma uut, veidi rohkem kui 6000 eurot maksvat mopeedi Elettrica. Kawasaki ja Merida näitasid koostöös sündinud elektrilisi jalgrattaid ning elektrirolleritega olid väljas UJET, SYM ja SanYou. Uuenduslikemate e-rattatootjate trend näis olevat rataste küljest lihtsa liigutusega eraldi laadimiseks eraldatavad akud.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt