fbpx

India gigantmees lõi segi monumentide esikolmiku

Turistid India gigantmehe varvaste vahel (Foto: AFP/Scanpix)

Indias hiljuti avatud Ühtsuse monument ehk riigi ühe rajaja, esimese siseministri Sardar Vallabhbhai Pateli kuju, kerkib 182 meetri kõrgusele. Kui arvestada ka vundamendi osa, ulatub maailma kõrgeim monument enam kui 200 meetrini, olles seega kaks korda kõrgem kui Vabadussammas New Yorgis.

Gigantne kuju, mille südamik on raudbetoonist, ehitati Gujarati osariigis Narmada jõel asuva Sardar Sarovari paisu lähedale. „Kogu projekt kestis 3,5 aastat ja maksis vähemalt 460 miljonit dollarit,“ vahendas nbcnews.com. Monumendi valmistamiseks kulus 210 000 m³ raudbetooni, 25 000 tonni terast ja 1700 tonni pronksi.

„Kuju visiooni töötas välja India skulptor Ram V. Sutar. Monumendi kujunduse ja konstruktiivse osa autor on konsortsium, kuhu kuulusid Michael Graves Architecture & Design (MGA&D) ning Turner Construction ja Meinhardt Group,“ vahendas designboom.com.

Ühtsuse monument ehk India esimese siseministri Sardar Vallabhbhai Pateli kuju (Foto: AFP/Scanpix)

 

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt