fbpx

Headhunting’u ehk peaküttimise telgitagused

Globaalse sihtotsingu võrgustiku Amropi nõukogu esimees Ulrich Dade rõhutab rahvusvahelise kogemuse tähtsust juhiks kandideerimisel. Hiljuti Eestis käinud Dade andis intervjuu Lennart Käämerile.

 

Kui kaua üks headhunting tavaliselt kestab?

Sellele saab vastata vaid üldiselt. Reeglina algab see turu kaardistamisega, mis võtab kaks-kolm nädalat. Selle tulemusel valmib esmaste kandidaatide nimekiri (long-list). Intervjuude läbiviimiseks kulub kolm-neli nädalat. Nii et kõik kokku kuni lõpliku kandidaatide nimistu esitamiseni võtab umbes kuus-seitse nädalat.

 

Kui palju see kliendile maksma läheb ja kuidas hind kujuneb?

Meie sektoris on tasu määr reeglina kolmandik tööle võetud kandidaadi aastasest kompensatsioonipaketist, mis makstakse kolmes osas. Esimene arve väljastatakse koostööleppe sõlmimise ajal, teine lõpliku kandidaatide nimekirja esitamise järel, kolmas osamakse laekub pärast seda, kui valitud kandidaat ja klient on jõudnud koostööleppeni.

 

Ulrich Dade

Kuidas üks headhunting välja näeb?

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt