fbpx

Goldbergi masina võistlus TTK karjääripäeva puändina

Gustav Adolfi Gümnaasiumi meeskonna Goldbergi masin (Foto: Mari Kamps)

Inseneeria karjääripäevale pani värvika punkti Rube Goldbergi masina võistlus, kus tänavu läksid käiku kirved, hiirelõksud, mudelautod, mängurongid, aga ka näiteks doominoklotsid. Parima ja töökindlaima masina meisterdasid seekord Vastseliina Gümnaasiumi noored, saades esimeses voorus kirja aja 29,88, mis jäi teistele kättesaamatuks. Nende aeg teises voorus oli 29,06 sekundit.

Detail Vastseliina Gümnaasiumi võidukast masinast (Foto: Mari Kamps)

Võidukasse meeskonda, keda juhendasid Geenart Nagel ja Andres Kunnus, kuulusid lisaks mullu Võru Kreutzwaldi Kooliga esikoha noppinud õde-vend Hanna-Liina ja Hanno-Laur Kunnusele ka Armas Kuningas ja Rait Haabsaar. Nii õpilasi kui nende juhendajaid ootab ees preemiareis Rootsi Koenigseggi superautode tehasesse.

Teise koha saavutas Kiviõli Keskkool, kes sai aja kirja nii esimesel kui teisel katsel: vastavalt 30,153 ja 29,71 sekundit. Meeskonnalikmete sõnul kulus neil masina ehitamiseks 35 töötundi,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt