fbpx

EVEL Hispaanias: veepuudus ja merevee magestamine

Segovia akvedukt (Fotod: EVEL)

Eesti Vee-ettevõtete Liidu hiljutisel õppereisil Hispaaniasse tutvusid veespetsialistid heitvee taaskasutuse ning veekäitlusega olukorras, kus magevee ressurss on piiratud. „Arusaamine, kui veerikkas keskkonnas Eesti ikkagi asub ja millistest muredest, nagu näiteks veepuudus, oleme pääsenud, oli värskendav,“ nentis EVEL-i inseneeria nõunik Lauri Lagle.

Teadmiste ja praktika kogemiseks külastati kohalikke veekäitlejaid, vee-ettevõtete katusorganisatsiooni (AEAS – Spanish Water and Wastewater Association) ning valdkonda kureerivat põllumajandus-, toidu- ja keskkonnaministeeriumi (MITECO). Lisaks pakkus huvi Euroopa Liidu veemajandust puudutavate õigusaktide rakendumine riigis, mille kliima on Eestist olulisem soojem ja kuivem.

Veemajandus Hispaanias

Hispaania veevarustussüsteem toetub põhiliselt pinnaveele (67 protsenti) ja põhjaveele (28 protsenti). Lisaks magestatakse merevett (ligi 5 protsenti), tehes seda peamiselt Kanaari saartel ja Pürenee poolsaare idarannikul.

„Näha on, et mujal maailmas, mitte ainult lõunamaades, kasutatakse üha rohkem veepuhastuse tehnilise lahendusena merevee magestamist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt