fbpx

Kuula! Ennast ka

Seda, kui tähtis on kuulamise oskus, rõhutavad kõik juhid. Pole ju võimalik teha õigeid otsuseid, kui pole adekvaatset mitmekülgset informatsiooni, ja selle saamiseks ei piisa ainult andmehulkade läbitöötamisest. Kuid nagu paljude asjadega, on ka selle oskusega nii, et teame küll, aga ei tee. Elu näitab, et eriti käib see nooremate juhtide kohta, kes on oma vanematest kolleegidest reeglina tormakamad.

Kuulamise olulisust rõhutab ka Enefit Greeni juht Aavo Kärmas, kelle meelest ei ole kunagi liiast ikka ja jälle endale meelde tuletada, mis vahe on kuulmisel ja kuulamisel. Mida suurem on organisatsioon, seda tähtsam on tema sõnutsi oskus inimesi kuulata. Samas, ütleb Kärmas, peab juht väga suurt tähelepanu pöörama ka sellele, mida ja kuidas ta ütleb. Tõepoolest: see, mis võib juhile tunduda järjekordse toreda idee väljapakkumisena, kõlab ehk töötaja kõrvus nagu käsk kohe uus ülesanne ette võtta ja kõik muu kõrvale lükata. Muidugi tekitab see segadust ja mõjutab ka töötulemust.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt