fbpx

Englo ideedest valminud omatoodang vallutab maailma

Käsigeneraatoriga lõhkamismasin (Foto: Englo OÜ)

Ligi 30aastase kogemusega Englo on põneva ajalooga Eesti mehhatroonikaettevõte, mille konstrueeritud ja valmistatud eriotstarbelised mõõteseadmed, lõhkamismasinad ja detektorid jõuavad pea igasse maailma nurka. Kirjutab Gerli Ramler.

Englo OÜ tegevus algas varsti pärast Eesti taasiseseisvumist, 5. detsembril 1991. Teaduste Akadeemia baasil asutatud ettevõtte loojate sõnul oli soov ja ind alustada oma ettevõtlusega suur, kuid esialgsetest äriideedest asja ei saanud. Need olid seotud keemilise analüüsi aparatuuri väljatöötamisega, kuid see turg kukkus 1990. aastatel Eesti teadusasutuste reorganiseerimise tõttu täiesti kokku. Nii tuli töösuundi selleks, et ellu jääda, kibekiiresti muuta ja alustada hoopis muudele valdkondadele suunatud toodete väljatöötamist.

Englo hakkas tegelema mõõteriistade väljatöötamise ja tootmisega tee-ehitajatele, kusjuures muutus oli äsjaalustanud ettevõtte jaoks väga suur.

Laiemalt võttes on täna Englo põhitegevuseks mehhatroonika kategooriasse kuuluva aparatuuri väljatöötamine ja valmistamine – ettevõte konstrueerib,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt