fbpx

Selgusid konkursi Aasta puitehitis 2018 parimad

Kohviku terrass (Fotod: Jan Henrik Pärnik)

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu korraldatud konkursil valiti 2018. aasta puitehitiseks Vastseliina päästekomando hoone, mille arhitektideks on Siiri Vallner ja Indrek Peil arhitektuuribüroost Kavakava. Fassaadipreemia sai Murastes asuv suvila (Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Rene Sauemägi / KUU arhitektid) ja liimpuidu eriauhinna Viimsi Riigigümnaasium (Jan Skolimowski, Peeter Loo, Kaspar Kruuse, Maie Raud/ KAMP Arhitektid OÜ).

Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi külastuskeskus

Žürii tõstis esile veel kolm tööd, nende seas Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi külastuskeskus, mille loojateks KOKO arhitektid ja ÖÖ-öö arhitektid. Objekti konstruktor oli Toomas Tammerik ja sisearhitektideks Mari-Liis Süld ja Riin Luuk. Tellijaks RKAS ja Palamuse O.Luts Kihelkonnakoolimuuseumi külastuskeskus ning ehitajaks KRC Ehitus OÜ.

Ajakiri Inseneeria kirjutas KOKO arhitektide tegemistest pikemalt tänavu märtsis.

Konkurss aasta puitehitise leidmiseks toimus juba 16. korda. Tänavu olid žüriis Signe Kivi, Maile Grünberg, Karin Paulus, Tiia Ruben, Margit Mutso ja Sille Pihlak.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt