fbpx

Lepavõsa muutub dollariteks ja eurodeks

Droonifoto Graanul Investi Imavere pelletitehasest (Foto: AS Graanul Invest arhiiv)

Tartu Ülikool ja Graanul Invest arendavad ühiselt puidu ja biomassi väärindamise tehnoloogiat, mis on bioloogiliselt jätkusuutlik alternatiiv naftal põhinevale keemiatööstusele, võimaldades muuta lepavõsa hinnatud eksportkaubaks. Arendustööks vajalik ligi 43 miljoni eurone katsetehas peaks valmima 2019. aasta lõpuks. AS Graanul Investi teadus- ja arendusjuhti Peep Pitka usutles Paavo Kangur.

Olete lubanud rajada Imaverre vähese veevajadusega ligniini tootmise tehase? Kui kaugel on plaanid?

Esiteks täpsustan, et tegemist on puidu fraktsioneerimise ehk puidu baaskomponentideks eraldamise tehnoloogiaga, mille üheks produktiks on ligniin. Seega me ei raja vaid ligniini tootmise tehast.

Oleme osalised mitmes Euroopa Liidu teadusarendusprojektis, millest SWEETWOODS nime kandva projektiga saime uute väärtusahelate demonstreerimiseks ja arendamiseks Euroopa Liidu mõjukaima BBI–JU biomajanduse teadus- ja arendustoetuse. Hetkel käib aktiivne ettevalmistusperiood, et katsetehas Imaveres võiks esialgsete plaanide järgi valmida järgmise aasta lõpuks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt