fbpx

Moodne biometaanitehas toodab lehmasõnnikust autokütust

Eestis on täna juba 18 toorbiogaasijaama, kuid vaid kahes puhastatakse biogaas biometaaniks, mida kasutatakse transpordis (Foto: Gerli Ramler)

Eestlastele meeldib loodus, nutikad tehnoloogiad ja vabadus – mille muuga seletada meie vaimustust kasutada energia tootmiseks ära päikest, tuult ja isegi lehmasõnnikut? Silikaat Grupi uhiuues, Eesti moodsaimas biometaanitehases toodetav kütus kasutatakse koguni 100-protsendiliselt ära transpordisektoris. Kirjutab Gerli Ramler.

„Bioenergia on kõige sõltumatum taastuvenergiaallikas maailmas, sest näiteks tuule- ja päikeseenergia sõltuvad ilmastikuoludest,” ütleb Biometaan OÜ tegevjuht Ahto Oja, lisades, et biometaani kvaliteet on väga hea, sest vastasel korral ju tundlikud autod selle kütusega ei sõidaks.

Keskkonnakaitse, strateegilise planeerimise ja taastuvenergia ekspert ning Helsingi Ülikoolis keskkonnakaitsealase magistrikraadi kaitsnud Oja ise hakkas sõitma gaasiga juba enne „oma” tehase valmimist – tellis Saksamaalt 1,4-liitrise mootoriga Audi A3. Ta räägib rahulolevalt, kuidas 100 kilomeetrit selle väikse „punniga“ maksab ainult kolm eurot.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt