fbpx

Usewood ehk kliendipõhine innovatsioon Eesti moodi

Forest Master Turbo on väike harvester, mille paneb liikuma Kubota V1505T (33kW) mootor (Foto: Indrek Jakobson)

Kikepera külas Pärnumaal pole tõenäoliselt paljud käinud – kogemata sinna ei satu. Kuigi paika on mainitud koguni „Kalevipoja“ kümnendas peatükis, elab seal praegu vaid kolmkümmend hinge. Küll aga on küla koduks miniharvestere tootvale Usewoodile. Kirjutab Indrek Jakobson.

Rahvapärimuse järgi olla kolm rootsi sõjameest otsinud Põhjasõja ajal sealkandis varjupaika. Üks neist, Kosenkraniuse-nimeline, läinud Kikeperra ja tema järeltulijaid võib lähemalt ja kaugemalt leida praegugi. Näiteks tänu Tiit Kosenkraniusele toimetab Eestis Usewood ja pandi alus hoopis säästlikumale noore metsa majandamisele.

Sajandivahetusest saati on Eestis räägitud innovatsioonist ning rõhutatud, et õige protsess peab algama kliendist ning lõpptulemus formuleeruma tootes või teenuses. Konsultandid, teadlased ja teised esinejad kõnelesid sellest konverentsidel säravil silmil, tuues oma jutu usutavuse tõstmiseks näiteid kaugest Ameerikast. Kodumaine innovatsioon vajavat hoo sissesaamiseks aga pisut aega.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt