fbpx

Soojustehnikainseneride koolitusreis Taani

Eesti soojustehnikainsenerid koolitusreisil Taanis (Foto: ESTIS)

Eesti soojustehnikainseneride tänavune koolitusreis viis Taani, kus muu hulgas tutvuti Danfossi tehase, tuuleenergeetika labori ja Avedøre koostootmisjaamaga. Kirjutab Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi (ESTIS) projektijuht Aleks Mark.

Vähem kui kuue miljoni elanikuga Taani, mille territoorium Põhja-Euroopas on umbes Eesti-suurune, alla poole elektrist toodetakse tuulest, enam kui kolmandik söest ja ülejäänu peamiselt biomassist ning maagaasist (DEA 2014). Riik plaanib aga suurendada tuuleenergia osakaalu toodetud elektrist 50 protsendini. Taani on õnnistatud ka nafta- ja gaasivarudega, mis teevad maast toornafta eksportija. Need varud hakkavad aga kahjuks otsa saama.

Lisaks naftale saavad taanlased maasügavusest soojust ja seda kolme geotermaaljaama abil, mis annavad kaugküttevõrku ühendatud 1,6 miljonile majapidamisele sooja vett.

Külastatud kolmik

Danfossi tehas ja peakontor asuvad Nordborgis Lõuna-Jüütimaal, kus kasvas üles ka aastal 1933 firmale Danfoss aluse pannud Mads Clausen (1905–1966),

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt