fbpx

Eestlased säravad Formula Studenti maailmas

Formula Student Germany 2018 osavõtjad Hockenheimis (Foto: Vivek Maru © Formula Student Germany)

Tudengivormeli tootearendusvõistlusel Formula Student Germany võistleb 115 tiimi kolmes erinevas kategoorias ja ka üks Eesti poiss, Mathias Tekkel, kes kuulub Berliini Tehnikaülikooli tiimi FaSTTUBe. Kirjutab Paavo Kangur.

Viimane jõukatsumine toimus augusti alguses Frankfurti lähedal Baden-Württembergi liidumaal Hockenheimi ringrajal. „Lootsime paremaid tulemusi, aga kestvussõidus 22 kilomeetrit lagunes käigukast ära. Üks laager käigukastis andis otsad,“ jutustab Mathias Tekkel. „Osa detaile valmistame ise oma töökojas, näiteks aerodünaamikapakett on meie enda ehitatud. Osa tuleb aga sponsorluse korras. Firmadega on vaja suhteid luua, suhelda sponsoritega, korraldada üritusi.“

Berliini Tehnikaülikooli tudeng Mathias Tekkel (Foto: erakogu)

Plaatina sponsorite hulka kuuluvad näiteks SKF ja Freutel CNC, kuldsponsorite seas on Mercedes-Benz, Siemens, Continental.

„Berliini Tehnikaülikooli tiimis on ligi 80 liiget. Tiim koosneb erinevatest osakondadest nagu ettevõte – seal on nii mootori- kui ka finantsosakond.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt