Automatiseerimise võidukäik. Aga mis saab inimestest?

Tehnoloogia areng ja informatsiooni kõikvõimas kasutamine loob kuvandi, justkui inimtööjõu tähtsus väheneb suure kiirusega. Tegelikult loob automatiseerimine juurde võimalusi inimese ja arvuti targaks koostööks. Kirjutab Kadri Kütt.
SEB Balti strateegia ja kliendikogemuse juht Andra Altoa jagab automatiseerimise mõtteliselt kolmeks tasandiks. Kõik algab andmetest ja nende kättesaadavusest, mis viib omakorda andmeid kasutavate protsesside automatiseerimiseni. Sageli peetakse automatiseerimise all silmas eelkõige sisemiste protsesside parendamist efektiivsuse eesmärgil. Altoa peab efektiivsust oluliseks, aga pigem teisejärguliseks. Panga seisukohast on kõige olulisem tasand see, mis lõpptulemusena kliendile välja paistab. „Sellest, kuidas me kliendile teenuse mugavaks teeme, sünnib väga palju innovatsiooni. Lisaks kiirusele peavad teenused olema personaalsed ja just see on huvitav, kuidas digitaalses maailmas kliendisuhet hoida. Automatiseerimine on taustajõud, mis võimaldab kliendile lähedal olla.”
Pangandus on automatiseerimise vallas alati eesrindlik olnud. Heaks näiteks on tänaseks mitukümmend aastat tagasi toimunud internetipanga kasutuselevõtt.
Kommentaarid on suletud