fbpx

Terry London: tarkvaraga käsitööst juhtideta organisatsioonini

USA lasteaialapsed harjutavad programmeerimist (Foto: Scanpix)

Tarkvara loomine on oma olemuselt igapäevaprotsesside automatiseerimine. Lisaks robotkätele toimub väga palju igasuguseid nn paberiliigutamisi, mis kõik vajavad automatiseerimist. Eesmärk on, et inimene suudaks selles bürokraatias orienteeruda ja erisustele kiire lahenduse leida. Tarkvara abil automatiseerimise läbi on meil väga selge ettekirjutus, kuidas täpselt peavad andmed ühest punktist teise liikuma – samamoodi, nagu roboti käsi peab leidma õige koordinaadi pealt õige läbimõõduga objekti. Kirjutab Maarja Kupits.

Ka tarkvaras on probleemiks liigsed kõrvalekalded protsessist – nende tõttu tuleb automatiseerimiseks reegleid aina rohkem ja rohkem juurde kirjutada. Seega, et automatiseerida, peame eelkõige oma inimlikud protsessid lihtsaks ja ühetaoliseks tegema. Näiteks väga lihtne automaatika – lülitit vajutades läheb tuli põlema. Inimesed vajavad standardeid, nad peavad teadma, et lülitid asuvad teatud kõrgusel, on otsitavad teatud kohast ja töötavad teatud viisil. Sel viisil aitab juba nii lihtne automaatika meil paremini toimida.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt