fbpx

Kuidas teha tehnoloogiaga kunsti ehk IT ja loome sünergia

Memopol-3 (Foto: Gabriela Liivamägi)

KUMU kunstimuuseumis hiljuti avatud näitus „Ekraani arheoloogia“ ühendab endas tehnoloogia ja kunstimaailma, kusjuures esmapilgul üllatavana tunduv kombinatsioon väljendab kunsti kaasaegsust ja piiramatuid võimalusi soovitud idee edastamiseks. Oma mõtteid jagab kunstnik Timo Toots. Kirjutab Kadri Kütt.

Timo Tootsi loomingust on KUMU näitusel tervikliku ruumiinstallatsiooni teose uusim osa Memopol-3. Esimene Memopol valmis 2010. ja teine 2011. aastal. Memopoli peamiseks teemaks on indiviidi privaatsus muutuvas tehnoloogilises maailmas: kuidas inimeste suhe sellesse ajas muutub, kuidas seda mõtestatakse ja kuidas tehnoloogia elustiili suunab ning igapäevaelu mõjutab. Teos on visuaalne ja kogemuslik installatsioon, millest tuleb sõna otseses mõttes läbi käia. Külastaja andmed ja kohalolu on Memopolile sisendiks.

Memopoli seeria on sarnase ülesehitusega, aga ajas muutuvale kriitilisele privaatsuse aspektile tähelepanu juhtiv teos. „Esimese osa puhul oli idee uurida privaatsust läbi ID-kaardi ja eesti.ee infrastruktuuri.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt