fbpx

Balmec Foresti insenerilahendusi leiab üle terve maailma

Balmeci toodangut leiab ka Austraaliast (Foto: Balmec)

Maailma enamikele tuntumatele metsalangetustraktoritele ehk harvesteridele varuosi tootev Pärnumaa metalliettevõte Balmec Forest OÜ ei ole tõenäoliselt Eesti inimestele väga tuntud tegija, kuid selle omas valdkonnas kõrgelt hinnatud firma toodangut leiab pea igast maailma nurgast. Kirjutab Gerli Ramler.

Täna ekspordib Balmec Forest 96–97% oma toodangust ja seda nii Euroopasse, Aasiasse, Ameerikasse kui ka Aafrikasse. Ettevõtte ainulaadsus seisneb hästi läbimõeldud insenertehnilistes lahendustes, mis annavad metsatraktorite kuluosadele pika ea ja parema efektiivsuse.

Kust tuleb tegelikult metsandusettevõtte tootlikkus?

Kuigi pealtnäha ühesugused metsaülestöötamisettevõtted võivad olla sarnased oma juhtimisstiililt ja klientide arvult, omada võrdsel määral töötajaid ning ühesuguseid masinaid, on üks firma teisest ikkagi edukam. Miks? Balmec Forest OÜ juhi ja asutaja Siim Soomägi sõnul algab efektiivsus pisiasjadest – näiteks ei tasu maksta metsalangetustraktorite varuosade eest põhjendamatult kõrget hinda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt