fbpx

Martin Gauss – mees, kes pööras airBalticu kasumisse

Martin Gauss

Kui Martin Gauss airBalticus tööd alustas, siis hoiatati teda korduvalt, et seda firmat pole võimalik päästa. Aga see andis talle just motivatsiooni juurde, selle asemel et ära joosta. Kuidas airBalticu ümberpööramine käis, uuris Erik Samel.

 

Küsin kohe alustuseks, kas otsite endiselt strateegilist partnerit.

Jah, pikaajalise erainvestori otsimise protsess jätkub endiselt. Eelmise aasta lõpus tegelesime selle teemaga rohkem, huvilisi oli palju. Detsembris tundus, et jõuame kokkuleppele, aga nii siiski ei läinud. Meie ettevõte on aasta jooksul väga palju muutunud. Tulid Bombardier CS-seeria lennukid, majandustulemused olid eeldatutest palju paremad… Kui esialgu arvasime, et vajame järgmiseks sammuks täiendavat kapitali, siis nüüd paistab, et saame ilma selleta hakkama. Pikaajalises vaates aga tahab riik endiselt ettevõttele strateegilist investorit. See võib juhtuda sel aastal, aga ka hiljem. Olukord on muutunud ja mitte ainult meil. Kogu lennundussektoris läks seis 2017.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt