fbpx

Koolitused, konsultandid ja umbluu

 

Veigo Kell

Mis siin salata, olen juhtimisest siin ja seal midagi arvanud ja kohati seda ka õpetanud. Mul on õnn olnud näha ja kuulata maailma tippkonsultante. Ja ehk just tänu sellele julgengi väita, et nii meeldiv, kui see kõik iganes ka pole, on märkimisväärne osa igasugustest juhtimiskoolitustest ja konsultantide palkamisest suurel määral lihtsalt raha tuulde külvamine.

Juhtimiskoolitustel on tegelikult ju iseenesest mõte sees: leida kiire ja sobiv lahendus probleemidele, millest endal jõud üle ei käi. Reaalsus on aga pigem selline, et probleemide lahendamise asemel kipuvad juhid selle kellelegi kolmandale delegeerima, olles veendunud, et on olemas initsiatiiv midagi paremaks muuta.

Kõik saavad ju aru, kui asjal on mõte taga või see on jama. Ühes Dilberti koomiksis teatab juht, et tööle palgatakse strateegiliste muudatuste juhtimise direktor, kes aitab töötajatel nendega paremini kohaneda. Vastuseks Dilberti küsimusele, kas poleks parem välja tulla strateegiaga,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt