fbpx

Trend robotimaailmas: lihtsus saab normiks

Robotite täpsust ilmestab liigutuste korratavus. ABB tänane suurim robot on 800-kilose kandevõimega, kuid suudab raskust paigutada juuksekarva laiuse korratavusega (Foto: ABB)

Tööstusrobotite ülemaailmne trend näitab juba viis aastat kasvu ja kui see samas tempos jätkub, siis ületatakse ABB AS-i tööstuse ja energia valdkonna pakkumiste spetsialisti Silver Kalve prognooside kohaselt lähiaastatel poole miljoni tarnitud roboti piir aastas. Kirjutab Gerli Ramler.

 

 

 

Robotite areng on toetunud paljuski arvutisüsteemide jõudluse kasvule ning tarkvaraaren- dustehnika ja võrgutehnoloogia arengule, mis on muutnud robotsüsteemide kokkupaneku, paigalduse ning hoolduse kiiremaks ja soodsamaks kui kunagi varem. Sensorid, mis varem ühendati erikaabelduse ja -pistikute kaudu, on nüüdseks asendunud laiatarbeliste standardsete võrguliideste või juhtmevabade ühendustega. Süsteemi komponendid on võimelised ennast ise võrgus tutvustama ja jagama infot oma olekute kohta, mis on muutnud ülespaneku ning defekteerimise oluliselt kergemaks.

Robotid ei tööta enam pimesi,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt