fbpx

Baltic Workboats otsib rahvusvahelisi kasvuvõimalusi

Baltic Workboatsi arendatud ja ehitatud kaater patrulli ja merepääste otstarbeks (Foto: Baltic Workboats)

Saaremaal tegutsev laevaehitusettevõte Baltic Workboats vaatab uute turgude otsingul nii Põhja- kui Lõuna-Ameerikasse ning ka Kagu-Aasia suunal, pannes oma ambitsioonikuse toetamiseks õla alla laevaehitajate koolitamisse Eestis.

Veel pool sajandit tagasi ehk 1967. aastal asus Saaremaal Nasval Saare Kalurikolhoosi laevaremondibaas. 1990. aastate lõpus sai aga koht uue hingamise, kui tulid Margus Vanaselja ja Märten Vaikmaa ning alustasid nullist. Olemasolev hoonestus lammutati ja kasutusele võeti üksnes endise laevaremondibaasi asukoht, kuna sel on hea juurdepääs merele.

Tänaseks maailmas laevaehitusettevõtete seas omajagu tuntust kogunud Baltic Workboatsi kujunemisloo üheks olulisimaks verstapostiks oli 2000. aastal ehitatud uus tehas. Kui 2006. aastani ehitati selles peamiselt alumiiniumist lootsilaevu, siis aastal 2007 hakati seal ehitama ka suuremaid patrull-laevu. Juba 2012. aastal ehitati esimene unikaalse lainetläbistava disainiga patrull-laev, mis ühtlasi ka patenteeriti. 2013. aastal kirjutas Baltic Workboats alla esimese 45-meetrise terasest patrull-laeva ehitusele ja aastal 2016 kahele 100-meetrise parvlaeva ehitusele.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt