fbpx

Mida toob aasta 2018 Prototronilt alguse saanud viiele edukale ideele?

SprayPrinter printis Einsteini pildi Narva mnt 9 hoone seinale (Sille Annuk / Postimees)

Mis ühendab Lingvisti, Transformative’i, SprayPrinterit, Bikeepi ja Virtual Fx’i? Need kõik on rahvusvaheliselt tuntud Eesti idufirmad, mis on tuule tiibadesse saanud suuresti tänu Prototronile.

Kõige uskumatum idee – Transformative. Seade suudab tehisintellekti ja CERN-is kasutatava analüüsitehnoloogia koostööl kindlaks teha südame äkkseiskumise kuni 4 minutit varem, kui see tegelikkuses juhtub.

„Ettevõte sai alguse Cambridge´i ülikoolis, kus olin lõpetamas doktorantuuri ja otsisin uut väljakutset. Hakkasin teemat arutama oma sõprade ja tuttavatega ning suhtlesin ka koolikaaslase Marek Reiga, kes õppis masinõpet ja tehisintelligentsi ning huvitus meditsiinivaldkonnast,“ jutustab kaasasutaja Marek Sirendi.

Üritasime tuvastada üht kindlat probleemi ja saime kuidagi tuttavaks Josh Oppenheimeriga, kes on erakorralise meditsiini arst. Tema tegi Cambridge´is ärimagistrit. Kolmekesi arutades jõudsime ideeni,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt