fbpx

Eesti vee-eksperdid hankisid Soomes uusi teadmisi

Eesti vee-eksperdid Soomes Viikinmäki maa-aluses reovee- puhastusjaamas (Foto: Lauri Lagle)

Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) hiljutine õppereis Soome andis ülevaate sealse veekäitluse hetkeolukorrast ja võimaldas koguda infot nende tulevikuplaanide kohta. „Sihtkoha valik põhines kindlal veendumusel, et jõukamal ja tehniliselt võimekal naabril on teadmisi ja oskusi, millega oleks kasulik tutvust teha,“ selgitas EVEL-i inseneeria nõunik Lauri Lagle.

 

Eesti veemajanduse spetsialistide õppereis viis objektidele, samuti külastasid nad vee-ettevõtteid ja kohalikke omavalitsusi. Osalenute jaoks oli boonuseks 12,3 täiendõppepunkti, millega kutse taotlemiseks vajalikku punktiskoori täiendada.

„Sarnaselt muu maailmaga toimub linnastumine ka Soomes. Tahtsime näha, kuidas nad sellega hakkama saavad ning mida teevad siis, kui torukilomeetreid tuleb teha hästi palju. Mõnes mõttes saime sellele ka vastuse,“ jutustas Lagle.

Helsingi ümbruses oli kümme reoveepuhastusjaama, millest töötab ainult kaks. Kuna investeeringud on väga suured, siis on mõistlikum hoida töös kahte suurt jaama.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt