fbpx

Anonüümkiri

Lauri Tabur

Merike helistas mulle mõned minutid pärast lõunalt naasmist. See oligi üsna tavaline, et helistasime aeg-ajalt mõne juhtimisteema lahtirääkimiseks teineteisele. Seekord oli Merike selgelt ärritunud. „Tead, Lauri, mul on siin täna tõsine kriis,” vuristas ta telefoni kohe, kui olime tervitused vahetanud. Tema juhitud organisatsiooni ligi 300 inimest olid kõik mõnikümmend minutit tagasi saanud üheaegselt anonüümse e-kirja, kus kirjeldati pikalt ja väga isiklike, samas täiesti absurdsete valeväidete varal Merikese ebakompetentsust ja sobimatust juhi kohale.

Rahulolematus tema organisatsioonis oli teada. Mõned kuud tagasi oli ta välja kuulutanud, et senise struktuuriga ei ole võimalik täita neile pandud ootusi, nii et see toimemudel oleks vaja ümber kujundada. Ehk üsna selgelt oli tema organisatsioon jätkuvalt suure muudatuse ootusest tulenevas stressiseisundis ning jõud, mis soovisid senise status quo säilimist, üheselt välja joonistunud. See anonüümne väljendus oli aga sedavõrd destruktiivne, et nõudis enamat kui lihtsalt täiendavat selgitamist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt