fbpx

Veemajanduse grand old man Jaan Madis

Jaan Madis Paide linna veepuhastusseadmete juures (Foto: Vahur Tarkmees)

Eesti Vee-ettevõtete Liidult (EVEL) hiljuti elutööpreemia pälvinud Jaan Madis lõpetas ülikooli masinaehitustehnoloogina, kuid on viimased kolmkümmend aastat tihedalt seotud veemajandusega ja saanud selles valdkonnas hinnatud autoriteediks. Lapsepõlve, koolitee ja karjäärikäänakute kohta esitas küsimusi Mari Kamps.

Meenutame natuke lapsepõlve ja kooliaega. Kuidas tuli maapoisil idee minna TPI-sse õppima? Kas kodus oli insenere või selle valdkonna eeskujusid?

Meil oli lihtne maapere – põllumehed. Soovitus minna ülikooli tuli kindlasti kodust. Ema ütles, et pead minema ülikooli. Tegelikult meeldisid masinad mulle juba lapsena. Maal olid ju traktorid, olid masina-traktorijaamad (MTJ). Onu sõitis traktoriga ja ka mina tahtsin traktorijuhiks saada.

Tädipoeg oli minust vanem ja tema oli juba TPI lõpetanud. Võib-olla oli ka see väikseks eeskujuks. Ülikoolis oli suurem konkurss peenmehhaanikasse, kuid see mind ei huvitanud.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt