fbpx

Miks Eestis maa väriseb?

Miks Eestis maa väriseb?

Hiljuti tekitas Nii Läänemaal kui Eestis sensatsiooni öine maavärin, mille magnituudiks mõõdeti peaaegu 2 ja mida tundsid Haapsalu, Vormsi ja Hiiumaa elanikud. Selgitusi sellest, miks Eestis taoline maavärin juhtus ja mida see meie maapõuele geoloogia mõttes tähendab, jagab TTÜ geoloogia instituudi vanemlektor ja Eesti Geoloogiateenistuse vanemteadur Heidi Elisabet Soosalu.

Kui vaadata vanu ürikuid, võib sealt välja lugeda vihjeid möödunud sajanditel Eestis aset leidnud maavärinate kohta. Just Eesti loodeosa – Haapsalu, Vormsi, Hiiumaa ja Osmussaare piirkonda – võib lugeda Eesti oludes seismiliseks piirkonnaks, kus võib vahel väiksemaid maavärinaid esineda. „Kui ühelt poolt eristub oma aktiivsusega just Loode-Eesti, kus ka märtsi alguses mõõdeti maavärin magnituudiga 1,7, siis teiseks n-ö aktiivseks piirkonnaks võib lugeda Võrtsjärve ümbruse, kus toimus magnituudiga 1,8 maavärin 2016. aastal,“ räägib Soosalu.

Jääaeg vs laamade liikumine

Selle üle,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt