fbpx

Eesti Lennuakadeemia surmasõlmed

Pakker Avio AS masinapark. Lennuakadeemia ostab lennukoolitusteenust aktsiaseltsilt Pakker Avio, mis asub Tartu lennujaamas. Ettevõtte lennumasinaparki kuuluvad Cessna-172 (esiplaanil paremal) ja Piper PA-31-310 Navajo ning helikopter Robinson R-22 (Foto: Paavo Kangur)

Eesti Lennuakadeemia, mis saab aprillis 25-aastaseks, oli sündides ambitsioonikas idufirma – koolitusäri start-up, mis ühendas lendurite ja hariduspõllu kündjate unistusi ja nägemust. Kirjutab Paavo Kangur.

Lennunduskoolituse alguseks Eesti vabariigis loetakse aga juba 1. septembrit 1919. aastal, kui Tallinnas moodustati lennuväerügemendi koosseisus õppejaoskond, mille ülemaks määrati 32-aastane alamleitnant Jakob Tillo. Ligi 70 aastat hiljem jõudsid Eesti lennundusentusiastid ja kutselised piloodid ühisele arusaamisele, et Nõo Keskkoolis võiks alustada eestikeelse lennundushariduse andmist. Eesti NSV valitsuse korraldus lennundusklassi avamiseks kannab kuupäeva 30. juuli 1990. Samal ajal hakkas kuju võtma ka aerokolledži või lennukolledži loomise idee.

Endine pommituslendur, Aerofloti I klassi piloot Otto Taur elas Tartus Riia mäel, tema koduaknast paistis ka Eesti Põllumajandusakadeemia (EPA) rektori kabinet.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt