fbpx

Eesti esimene mõjufond

Heateo Sihtasutus avalikustas veebruari lõpus, et luuakse Eesti esimene mõjufond. Eesmärgiks on ellu kutsuda ja kasvatada suure potentsiaaliga algatusi, mis lahendavad teravaid ühiskondlikke probleeme. Maria Vous vestles Heateo Sihtasutuse tegevjuhi Pirkko Valgega sellest kuidas fond toimib.

 

Mis on mõjufond ja milleks seda vaja on?

Filantroopiat on mitut sorti: annetamine, projektitoetused ning strateegiline filantroopia. Heateo mõjufond kuulub viimasesse kategooriasse. „Strateegiline filantroopia (Venture Philanthropy) on riskikapitali põhimõtetele toetuv heategevuse liik, mis pakub lisaks rahalisele toele ka ekspertide teadmisi ja aega,“ selgitab Pirkko.

Annetuste ja projektitoetuste puhul on toetus ühekordne ja seda kasutatakse tegevuste läbiviimiseks või millegi soetamiseks. Vähem hinnatakse seda, kas tegevused olid tulemuslikud, ja rohkem seda, kas need vastasid algsele plaanile. Võimalus panustada töötajate palkamisse või mängida ärimudel ümber vastavalt tagasisidele (ja sellest lähtuvalt tegevused) on minimaalne.

Heateo mõjufond pakub aga paindlikkust.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt