fbpx

Mis on ühe jalaga minevikus, teisega juba tulevikus? See on geoloogia!

TTÜ tudengid lennutavad välitöödel drooni (Foto: TTÜ Fotoklubi)

Infotehnoloogia ei püsi enam ammu kitsalt ainult n-ö IT-erialade piires, vaid imbub üha enam valdkondadesse, mida üksnes harjumusest vanamoodsateks peetakse. Droonid, 3D-virtuaalmaailm ja rahvusvahelised karjäärivõimalused peituvad näiteks geoloogias ja mäenduses, mida Eestis veel lisaks vanamoodsusele eeskätt põlevkivitööstuse pärisosana tajutakse. Geoloogia doktorant ja noortele TTÜ geoloogia instituudis tehnoloogiakursuse korraldanud Kairi Põldsaar avab lähemalt, kuidas valdkond on aja jooksul muutunud.

Eesti sajandivanune põlevkivitööstus on loonud arusaama, et Eesti geoloogide asi on uurida, vasar käes, põlevkivi ja seda kaevandada. Aegunud hoiakud jäävad aga jalgu noorte valikuvõimalustele, kes ei kujuta ettegi, et tegelikult on Eesti geoloogidele avatud kogu maailm – nende kasutuses on moodsaim tipptehnoloogia ning nõudlus alles ülikoolis õppiva võimaliku tööjõu vastu on suur. Kuidas on olukord selliseks muutunud?

Esiteks loovad tehnoloogia areng ja geoloogidele kättesaadavamad tehnilised töövahendid paremaid võimalusi maavarade uurimiseks. Samuti aitavad need viia ellu tehnoloogiliselt järjest keerukamaid ja mitmekülgsemaid projekte.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt