fbpx

Seiklus vesinikkütuse maailmas

Vaade Toyota Mirai salongi (Foto: Andres Kruus)

Kosmosetehnoloogiline Toyota Mirai on meie teedel tundmatu, kuid Rootsi-Norra vesinikukuningriigis täiesti olemas. Autoajakirjanik Andres Kruus (accelerista.com) tegi kaasa Läänemere teiselt kaldalt alanud 700-kilomeetrise talvise roadtripi ja uuris, kui mugavalt vesiniku tankimise taristu päriselt toimib ning kas sellel võiks olla tulevikku.

TEHNOLOOGILINE HARULDUS

Vesinikku kütusena kasutav Toyota Mirai pole miski suur uudis. Ehkki neid Eestis ei näe, vurab tulevikuautosid Euroopas juba ligi kolmsada. 2016. aastast on neid müüdud Saksamaal, Ühendkuningriigis, Hollandis, Belgias, Taanis ja Norras. Kalifornia osariigis on neid müüdud kokku paar tuhat ja seda kohalike karmide kliima- ja õhureeglite tõttu. Teist samapalju Toyota kodumaal Jaapanis, kus „mirai“ tõlgitakse keelt mitteoskavatele kui „tulevik“. Vajab vist harjumist?

Toyota Mirai pole tegelikult üldse tavaline elektriauto, mida tuleb juhtme otsas öö läbi laadida. Mirai teeb üsna tavalisel moel kütusepaaki tangitavast vesinikust ise elektrit.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt