fbpx

ETKL kutsub noori Goldbergi masinat ehitama

Goldbergi masin

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit (ETKL) korraldab festivali „Noor insener“ raames Goldbergi masina võistluse, kuhu on oodatud kuni sada meeskonda.

„Goldbergi ehk ahelreaktsiooni masin tuleb valmis ehitada tehnoloogiaõpetuse tundides, võib ka valmida projekti- või loovtööna, kasutades tundides tundma õpitud materjale ja tehnikaid,“ selgitas ETKL-i juhatuse esimees Mart Soobik. „Kaasavõetud masinad pannakse kokku 25. veebruaril Tallinna Lauluväljaku Sammassaalis. Meeskonna suurus pole piiritletud, kuid seda esitlema oodatakse kolme noort koos juhendajaga,“ lisas ta.

Masinad ei võistle omavahel, vaid need seatakse külg-külje kõrvale. „Masin peab sisaldama vähemalt viit toimivat elementi ja olema vinnastatav 5 minutiga,“ jutustas Viljandi Huvikooli õpetaja Peep Tobreluts.

Kuna Eesti on kosmoseriik, siis noorte meisterdatava masina suuruseks on kolme kuupühikuline tudengisatelliidi EstCube 2 viiekordselt suurendatud mõõdud. Kohustuslikud masina välimised mõõdud on 500 x 500 x 1700 mm, kusjuures ükski detail ei tohi neist mõõtmetest välja ulatuda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt