fbpx

Digihuvilisi noori ootab ees Digi Passi finaal

Samsungi Digi Passi teine koolitusmoodul (Foto: TTÜ/Mektory)

Juba mitmendat kuud näeb ligi 30 noort 14–19-aastast digihuvilist vaeva, et luua IT-sektori tunnustatud tegijate kaasabil uusi digilahendusi. Saadud kogemuste tunnistuseks jääb igale noorele spetsiaalne Digi Pass, mis tõestab tema digipädevust tulevastele tööandjatele. Aga milleks üldse sellist tõestust tarvis on?

Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi esindaja Pirje Jürgensi selgituse järgi on noorte üks suurim takistus tööturul just see, et neil puudub tööandjale näitamiseks tõend oma oskuste ja kogemuste kohta. „Just seetõttu saigi alguse Samsung Digi Pass programm, mille raames oleks noortel võimalik arendada oma digioskusi ja omandada kogemusi ning neid tõendav tunnistus, mis oleks tulevikus tööle kandideerimisel noortele abiks,“ rääkis projekti koordineeriv Jürgens.

Selleks aga, et digioskusi tõendav Digi Pass kätte saada, tuleb noortel läbida programmi erinevad etapid ja ennast teiste noortega võisteldes proovile panna.

Elevust jagub ka mentoritele

Tänavu on digioskuste täiendamiseks ja enda idee proovilepanemiseks asunud võistlustulle 30 noort üle Eesti.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt