fbpx

Pahad tunded on tegelikult head

Positiivse psühholoogia võidukäigust on ilmselgelt võimatu mööda vaadata. Tõsikindlalt on tõestatud, et õnnelikumatel inimestel on paremad töötulemused, nad on pühendunumad, koostööaltimad, loovamad, lahendavad tõhusamalt probleeme ja tulevad stressirohkete olukordadega edukamalt toime… Ning isegi elavad kauem. Lähemalt räägivad Karin Hango ja Vahur Murutar Self II OÜ-st.

Ühes hiljutises Harvard Business Review numbris tutvustatakse uuringut, mis näitab, et emotsionaalne kultuur organisatsioonis mõjutab inimeste pühendumist, leidlikkust, otsustamist ja töö kvaliteeti. Trendikas on olla positiivne. Teada on ka see, et on täiesti võimalik harjutada ennast teadlikult positiivsemaid tundeid tundma ja positiivsemalt reageerima. Selleks on mitmeid lihtsaid võtteid, näiteks oma tugevuste uurimine ja nende teadlik rakendamine, heade ja ilusate asjade märkamise treenimine, tänulikkuse väljendamine, heategude tegemine.

Aga üksnes heaga kahjuks siiski ei saa. Uuringud näitavad, et lisaks positiivsuse suurendamisele tuleb tegeleda häirituse vähendamisega. Probleemidega tegelemata jätmine ei tee neid olematuks, vaid tõenäolisemalt raskemini lahendatavateks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt