fbpx

Riisikasvatamise teooria

Veigo Kell

Tööle kandideerijad on ilmselt tähele pannud, et paljude töökohtade puhul hinnatakse kõrgelt analüütilise mõtlemisvõime olemasolu. Selle väljaselgitamiseks kasutatakse mitmeid teste ja sageli on analüütiliste võimetega inimestel paremad šansid jõuda töövestluse järgmisesse vooru. Aga kas analüütiline mõtlemisoskus on alati eeliseks?

Kui meil palutakse ennast CV-s iseloomustada, siis analüütilise mõtlemisvõime lisamine ei tee kunagi halba. Lisaks paneme sinna muidugi ka vihjeid meeskonnatöö oskustest, kuigi võib-olla ringleb veresoontes pigem individualism. Kui küsida sama asja näiteks mõnelt jaapanlaselt, siis vastused võivad tulla küllaltki erinevad. Enda parimaks iseloomustamiseks tuuakse välja selliseid omadusi nagu „teisi arvestav” ja „teistest sõltuv” ehk üsnagi erinevad asjad neist, mida meie peame enda positiivseteks omadusteks vajalikuks üles märkida.

Psühholoogid on idast ja läänest pärit inimeste mõttemaailma erinevuste tagamaid püüdnud aastaid lahti seletada, kuid viimase aja uurimused viitavad, et võimalikku selgitust pakub eri piirkondade toidukultuuride kultiveerimise eripära. Näiteks riisi on ühel perel üksinda kasvatada küllaltki keeruline.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt