fbpx

Eerika Vaikmäe-Koit: töötajale tuleb ausalt öelda, millega sa rahul pole

Eerika Vaikmäe-Koit

Eesti üks edukamaid naisjuhte Eerika Vaikmäe-Koit asus äsja tööle SEB Balti divisjoni äriarenduse juhina. Siin tuleb juttu nii pangandusteemadel kui ka tema juhtimispõhimõtetest. Küsis Erik Samel.

 

Millises seisus on praegu Eesti ettevõtted?

Päris heas seisus. Murekoht on paljude ettevõtete jaoks tööjõud, selle kättesaadavus ja hind. Paljud meie kliendid, eriti tootmisettevõtted, toovad tööjõudu väljastpoolt Eestit, sest siin ei ole lihtsalt inimesi võtta. Positiivne on see, et kui räägitakse laienemisplaanidest, siis ettevõtted otsivad selgelt võimalusi, kuidas laieneda niimoodi, et ei peaks tööjõudu juurde palkama. Ehk et investeeritakse üha rohkem automatiseerimisse, digiteerimisse, ostetakse aina keerukamaid seadmeid. Kuid ka neid seadmeid peab inimene haldama ja kasutama.

Ettevõtete investeerimisjulgus ja -valmidus on praegu madal. Kindlasti on selle põhjuseks osaliselt asjaolu, et seni laiendatud tootmismahtudel ei ole täit müügivõimsust taga ehk et ettevõtted saavad ikka veel oma mahtusid suurendada ilma,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt