fbpx

Veekäitlusoperaatorite õpe Järvamaal sai hoo sisse

Paide reoveepuhastusjaam (Foto: EVEL)

Vee-ettevõtete aastatepikkune ootus sai vääriliselt tasutud, kui Järvamaa Kutsehariduskeskus (JKHK) hakkas sügisest koolitama veekäitlusoperaatoreid, mis on tõeline tulevikueriala.

„Veekäitlusoperaatori eriala avamine Järvamaa Kutsehariduskeskuses on fenomen, kuna eestikeelset veekäitlusharidust on meil väga vaja. Ka tarbijatele tuleb rääkida, kust vesi tuleb ja kuidas see muutub joogiveeks ja mis väärtus sel on. Maailmas on puhta joogivee küsimus väga terav,“ jutustab mikrobioloogia õppejõud Jaak Jaaku, kes igapäevaselt töötab TTÜ inseneriteaduskonna vee- ja keskkonnatehnika uurimisrühmas.

Eestis on umbes 150 veekäitlemisega tegelevat ettevõtet, kes on kas kohe või lähiaastatel valmis palkama uusi, veepuhastusjaamades ja reoveepuhastitel töötavaid operaatoreid. Praegu on nii, et operaatorid on välja õppinud töökohal ja tegutsevad olemasolevate teadmiste baasil.

Kaua tehtud kaunikene

„Aastal 2011 läksin EVEL-i tööle ja hakkasin koos vee-ettevõtetega tegema tööplaani. Panime strateegia ja pikaajalise kava paika. Tookord puudutas operaatori eriala võimalik avamine reoveepuhastust,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt